Návod: Ako si pomocou konfigurátoru poskladáte a objednáte počítač

Návod: Ako si pomocou konfigurátoru poskladáte a objednáte počítač

Zverejnil Dominik Mega Computer 19/07/2020 0 Komentáre

Konfigurátor je nástroj na pripravenie cenovej ponuky na Váš skladaný PC. Po analýze vašej objednávky Vás kontaktuje technik, ktorý skontroluje konfiguráciu a odporučí prípadné zmeny.

Pole s cenou

Pole s cenou má funkciu automatickej aktualizácie ceny - základná cena je nastavená na 1€ a k tejto sume sa následne pripočítava cena každého komponentu ktorý je pridaný.
Táto cena je veľmi blízka alebo rovná cene zostavovaného PC. Vzhľadom na pohyb cien na trhu môže byť táto cena nižšia aj vyššia. Presnú cenovú ponuku Vám pošleme po prijatí objednávky.
Polia s červeným textom (Povinné) sú polia ktoré obsahujú nevyhnutné komponenty pre funkčnosť počítača. Ostatné polia sú voliteľné.

V tomto kroku si vyberáte skrinku vášho počítača. Obrázky s osadenými komponentami sú ilustračné a vnútro skrinky bude vyzerať na základe výberu komponentov v ďalších krokoch.

Procesorov je na trhu pomerné veľké množstvo a táto možnosť Vám má ulahčiť výber procesoru alebo zobraziť procesory v prehladnejšej forme.

Procesor je základná výpočtová jednotka počítača. Jeho výber je však pomerne jednoduchá záležitosť. Je však dôležité na čo sa počítač bude používať.
Ak vyberáte procesor na hry, pri výbere Vám pomôže článok Najlepší procesor na Hry (článok pripravujeme)
Ak vyberáte procesor na prácu, pri výbere Vám pomôže článok Najlepší procesor na Prácu (článok pripravujeme)
Všetky procesory sú zoradené podľa merateľného výkonu v bechmarku ktorý je uvedený ako rozdiel v % od prvého procesoru v ponuke.
To že je procesor najvýkonnejší v produktivite a najdrahší neznamená že bude najvýkonnejší aj v hrách a toto pravidlo platí aj opačne.
Po kliknutí na procesor sa Vám zobrazia aj odporúčania pre max. grafickú kartu a vplyv procesoru na výkon hier vo FullHD rozlíšení.
Je nutné podotknúť, že ak počítač skladáme na hry, tak od procesoru Core i5-10600K alebo Ryzen 3600 je prínos výkonu vo vyšších rozlíšeniach ako FullHD veľmi nízky.

 

Štítky: test