Výnimočná situácia
Bezplatné Doručenie v meste Vráble do 60 minút  v čase od 9:00 do 16:30. Osobný odber je možný pri dodržaní hygienických opatrení.

Skladané PC v MegaComputer konfigurátor

Skladané PC v MegaComputer konfigurátor

(Aktualizované 23.02.2020 - pridaná platforma AMD HEDT)

Vyskladané PC u nás v servise. Služba All in One, o nič sa nestaráte a PC máte do 2 dní hotové.

Vysvetlenie k výberu komponentov:

1. Platforma - výberom zvolíte ktorú značku chcete konfigurovať Intel alebo AMD prípadne platformu HEDT od AMD ktorá obsahuje komponenty vhodné pre pracovné (WorkStation) stanice. Platformu HEDT od Intelu zatiaľ neponúkame kvôli jej nevýhodnosti.

Intel - Socket 1151 - ponúka podporu pre procesory Pentium, Core i3 , i5 , i7 , i9 , podpora PCI-Express 3.0

AMD - Socket AM4 - ponúka podporu pre procesory Ryzen 3 , 5 , 7 , 9 , podpora PCI-Express 4.0 (pri X570 chipsete)

AMD - HEDT - Socket TRX40 - ponúka podporu pre procesory Threadripper, podpora 4-kanálového zapojenia RAM, viac liniek PCI-Express 4.0

1. Základná doska - určuje množstvo portov, kvalitu a stabilitu počítača a možnosti rozšírenia. Akýkoľvek chipset poskytuje približne rovnaký výkon. V ponukáme vždy rôzne úrovne základných dosiek a vždy vyberáme to najlepšie z najlepšieho, výber tak máte zjednodušený. V prípade nedostupnosti niektorej z dosiek vyberáme alternatívu. Po vašom nakonfigurovaní preveríme či je zákl. doska dostatočná pre kombináciu s vybraným procesorom. Napríklad K-procesory od Intelu je vhodnejšie skombinovať s Z390 doskou a procesory Ryzen 7 , 9 s X570 doskou.

2. Procesor - dôležitý je celkový výkon ktorý je možné vyjadriť viacerými spôsobmi. V našej tabulke nájdete vyplyv výkonu CPU na hry a tiež výkon v pracovných činnostiach. Myslíme že pre väčšinu používateľov je zbytočné porovnávať CPU na základe jadier , frekvencii a cache pamäte.

Pentium / Athlon - vhodný pre kancelárske a multimediálne PC

Intel Core i3 / Ryzen 3200G - vhodný aj pre hranie a široké spektrum aplikácii na úpravu fotiek , videa, grafiky

Intel Core i5 / Ryzen 5 - vhodný pre náročné hry, komplexné výpočtové úlohy, Photoshop, Corel Draw, Vegas, CAD, Streaming

Intel Core i7 / Ryzen 7/ Core i9 / Ryzen 9 - prináša výhodu hlavne pre ľudí ktorí potrebujú znížiť čas renderovania alebo výpočtu nejakej úlohy.  Prínos pre hry je minimálny avšak v prípade nahrávania a streamingu môže íst o rozumnú voľbu. Tieto procesory sú tiež populárne pre ArchiCAD , CATIA , SolidWorks , AutoCad , Adobe Premiere a pod.

AMD Threadripper - určené pre profesionálov , vysoký počet jadier pre minimalizáciu výpočtového času.

3. Grafická karta

    - Integrovaná v CPU - vhodná pre počítače kde sa nepredpokladá hranie hier a využívanie GPU výpočtov

    - GT1030 - karta vhodná pre počítače kde nie je integrovaná grafická karta a chceme základné HW urýchlovanie vykreslovania

    - GTX 1650 Super  - karta s najlepším pomerom cena/výkon , umožní hranie vo FullHD pri stredných až vysokých detailoch vhodná aj pre CAD

    - GTX 1660Ti - ponúka o 20% vyšší výkon, hranie v 1080p pri vyšších detailoch 

    - RTX2060/RX5700 - vhodná na 1080p Ultra nastavenia a 2K stredné nastavenia

    - RTX 2070 , RX 5700 XT - vhodná na 2K/4K rozlíšenie pri vysokých nastaveniach

    - RTX 2080 / Ti - vhodná na 2K/4K rozlíšenie pri najvyšších nastaveniach

4. Pamäť RAM

    - 8GB je dnes minimum pre nový počítač, vhodné pre kancelárske a multimediálne PC

    - 16GB je optimálna voľba pre väčšinu užívateľov, v prípade hrania hier sa jedná o dostatočnú hodnotu

    - 32GB pre masívny multi-tasking (viac otvorených aplikácii) a pre prácu na väčších projektoch

    - 64GB a viac - veľké spracúvané súbory v CAD

5. Napájací zdroj

dôležitá komponenta počítača ktorá býva často nevhodne zvolená a podceňovaná. Kvalitný a správne dimenzovaný zdroj má vplyv na dlhšiu životnosť PC, lepšiu stabilitu, nižšiu hlučnosť, lepšie pretaktovanie, nižšiu spotrebu, lepšiu ochranu pri výpadkoch a prepätiach v sieti, nižšie rušenie vo zvuku. Napájací zdroj sa nedá vyberať  len podľa parametrov. Parametre často ani zdaľeka nezodpovedajú skutočným parametrom zdroja. Výber je teda potrebné zúžiť na produkty ktoré boli odborne testované a dosiahli aspoň úroveň na ktorej dostali nejaké hodnotenie. My sme za Vás už tento výber uskutočnili a našli niekoľko zdrojov ktoré sa nebojíme do počítača namontovať. Corsair RMX - Práve tieto zdroje sú v kategóriach Tier 1-3 takže splnia všetky očakávania používateľov. Lepšie je zvoliť o 100W-200W silnejší zdroj kvôli tomu aby nepracoval na svojom limite a neprehrieval sa a nebol hlučný. Treba tiež myslieť na prípadný Upgrade zostavy a mať určitú rezervu. Ďalším dôležitým faktorom je certifikácia 80 Plus (White, Bronze, Silver, Gold, Platinum) ktorá určuje aká je účinnosť zdroja t.j. aké su straty pri konverzii z 230V na jednosmerné napätia 12V a 5V. So stratami súvisí aj zahrievanie sa zdroja. Napr. séria RMX funguje pasívne do 40% záťaže a až potom spustí ventilátor a lineárne zvyšuje otáčky v závislosti od záťaže/teploty. 


VZHĽAD POČÍTAČA

Vieme Vám ponúknuť jedinečný vzhľad vášho počítača. Výrobcovia skriniek ako NZXT, Fractal Design, Zalman, Cooler Master, Corsair ponúkajú obrovské množstvo tvarov, veľkostí a farebných variácii. Vieme zabezpečiť takmer všetky modely. Počítač vieme vysvietiť pomocou RGB LED diód a dosiahnuť efektný vzhľad. Počítač je možné vyrobiť v rozmeroch E-ATX, ATX, ITX alebo v rozmere hernej konzoly Xbox One. Samozrejmosťou je cable-management, takže každý kábel má svoje miesto.

 

 

 

Jedinečné komponenty

Pri výbere komponentov je dôležité zladiť jednotlivé súčasti nie len parametrovo ale aj vzhľadovo a funkčne. Vďaka detailom na ktoré sa pri návrhu nezabúda je možne dostať z počítača želané maximum a dosiahnuť aj spoľahlivosť a stabilitu. Pri výbere kvalitnej základnej dosky získate nadštandardné sieťové a zvukové karty, lepšie možnosti pretaktovania, stabilnejší chod, lepšiu podporu od výrobcu a taktiež krajší vzhľad a prémiové komponenty. Mať špičkovú dosku bez odomknutého procesora je plytvanie financiami preto treba pri výbere zohladniť aj tento faktor. Môžet mať ideálne herné PC, WorkStation PC alebo Office PC.

Výhody:

- presné prispôsobenie PC vaším požiadavkam

- kvalitnejšie komponenty ako v hotových "značkových" počítačoch

- možnosť ľubovoľnej modifikácie PC bez porušenia záruky (žiadna záručná plomba na skrinke)

- konzultácia, vyskladanie, inštalácia a záťažové testy v cene služby

- akciová cena na komponenty (bezplatná cenová ponuka na predajni alebo mailom)

- v prípade problémov s PC technická podpora na predajni

- zvýhodnené ceny pre servis u nás vyskladaného PC

- viac info mailom alebo tel. kontakt 0914 251 400 alebo na predajni

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

  • Kód produktu: PC-megacomp-1
  • Dostupnosť: Skladom
  • 99.00€
  • Bez DPH: 82.50€

Dostupné možnosti