Skladané PC v MegaComputer konfigurátor

Skladané PC v MegaComputer konfigurátor

Vyskladané PC u nás v servise. Služba All in One, o nič sa nestaráte a PC máte do 2 dní hotové.

Vysvetlenie k výberu komponentov:

1. Základná doska - určuje množstvo portov, kvalitu a stabilitu počítača a možnosti rozšírenia. Akýkoľvek chipset poskytuje približne rovnaký výkon. Vyberáme teda skôr podľa výbavy, funkcionality, kvality súčiastiek a ceny.

AM4 - pre AMD procesory

Inel Socket 1151 - pre Intel procesory

2. Procesor - dôležitý je celkový výkon ktorý je možné vyjadriť viacerými spôsobmi. Najlepšie je porovnanie v Passmark počtom bodov ktoré vyjadruje relatívny multi-vláknový výkon zohladňujúci aj technológiu Hyper-Threading (Core i7)

    - Intel Pentium / Ryzen 3200G - vhodný pre kancelárske a multimediálne PC

    - Intel Core i3 / Ryzen 3 - vhodný aj pre nenáročné hranie a široké spektrum aplikácii na úpravu fotiek , videa

    - Intel Core i5 / Ryzen 5 - vhodný pre náročné hry, komplexné výpočtové úlohy, Photoshop, Corel Draw, Vegas a pod.

    - Intel Core i7 / Ryzen 7/ Core i9 / Ryzen 9 - prináša výhodu hlavne pre ludí ktorí potrebujú znížiť čas renderovania alebo výpočtu nejakej úlohy. Prínos pre hry je pomerne nízky kvôli slabej podpore technológie hyper-threading. 

3. Grafická karta

    - Integrovaná v CPU - vhodná pre počítače kde sa nepredpokladá hranie hier a využívanie GPU výpočtov

    - GT1030 - karta vhodná pre počítače kde nie je integrovaná grafická karta

    - GTX 1650 Super  - karta s najlepším pomerom cena/výkon , umožní hranie vo FullHD pri stredných až vysokých detailoch

    - GTX 1660Ti - ponúka o 20% vyšší výkon, hranie v 1080p pri vyšších detailoch 

    - RTX2060/RX5700 - vhodná na 1080p Ultra nastavenia a 2K stredné nastavenia

    - RTX 2070 , RX 5700 XT - vhodná na 2K/4K rozlíšenie pri vysokých nastaveniach

    - RTX 2080 / Ti - vhodná na 2K/4K rozlíšenie pri najvyšších nastaveniach

4. Pamäť RAM

    - 4GB je už v dnešenej dobe dostatočné len pre lacné kancelárske PC

    - 8GB je optimum pre multimediálne PC a úplne minimum pre herný PC

    - 16GB je dnes už štandartom a pri dnešných cenách pamätí je to jasná voľba

    - 32GB - pre výkonné PC

5. Napájací zdroj - dôležitá komponenta počítača ktorá býva často nevhodne zvolená a podceňovaná. Kvalitný a správne dimenzovaný zdroj má vplyv na dlhšiu životnosť PC, lepšiu stabilitu, nižšiu hlučnosť, lepšie pretaktovanie, nižšiu spotrebu, lepšiu ochranu pri výpadkoch a prepätiach v sieti, nižšie rušenie vo zvuku. Napájací zdroj sa nedá vyberať  len podľa parametrov. Parametre často ani zdaľeka nezodpovedajú skutočným parametrom zdroja. Výber je teda potrebné zúžiť na produkty ktoré boli odborne testované a dosiahli aspoň úroveň na ktorej dostali nejaké hodnotenie. My sme za Vás už tento výber uskutočnili a našli niekoľko zdrojov ktoré sa nebojíme do počítača namontovať. Aj tu však ludia hladajú kompromisy s ohľadom na cenu. Práve takýmto kompromisom je značka Zalman a ich modely LX. Ich zdroje už montujeme do zostáv viac ako 2 roky a nezaznamenali sme žiadne reklamácie ani nedostatky (okrem vyššej hlučnosti). Odporúčame však zdroje Seasonic S12II a Corsair RMX. Práve tieto zdroje sú v kategóriach Tier 1-3 takže splnia všetky očakávania používateľov. Ako správne spočítať celkovú spotrebu zostavy nájdeme na stránke http://outervision.com/power-supply-calculator . Lepšie je zvoliť o 100W-200W silnejší zdroj kvôli tomu aby nepracoval na svojom limite a neprehrieval sa a nebol hlučný. Treba tiež myslieť na prípadný Upgrade zostavy a mať určitú rezervu. Ďalším dôležitým faktorom je certifikácia 80 Plus (Bronze, Silver, Gold, Platinum) ktorá určuje aká je účinnosť zdroja t.j. aké su straty pri konverzii z 230V na jednosmerné napätia 12V a 5V. So stratami súvisí aj zahrievanie sa zdroja. Napr. séria RMX funguje pasívne do 40% záťaže a až potom spustí ventilátor a lineárne zvyšuje otáčky v závislosti od záťaže/teploty. 


VZHĽAD POČÍTAČA

Vieme Vám ponúknuť jedinečný vzhľad vášho počítača. Výrobcovia skriniek ako NZXT, Fractal Design, Zalman, Cooler Master, Corsair ponúkajú obrovské množstvo tvarov, veľkostí a farebných variácii. Vieme zabezpečiť takmer všetky modely. Počítač vieme vysvietiť pomocou LED diód a dosiahnuť efektný vzhľad. Počítač je možné vyrobiť v rozmeroch ATX, ITX alebo v rozmere hernej konzoly Xbox One. Samozrejmosťou je cable-management, takže každý kábel má svoje miesto.

 

 

 

Jedinečné komponenty

Pri výbere komponentov je dôležité zladiť jednotlivé súčasti nie len parametrovo ale aj vzhľadovo a funkčne. Vďaka detailom na ktoré sa pri návrhu nezabúda je možne dostať z počítača želané maximum a dosiahnuť aj spoľahlivosť a stabilitu. Pri výbere kvalitnej základnej dosky získate nadštandardné sieťové a zvukové karty, lepšie možnosti pretaktovania, stabilnejší chod, lepšiu podporu od výrobcu a taktiež krajší vzhľad a prémiové komponenty. Mať špičkovú dosku bez odomknutého procesora je plytvanie financiami preto treba pri výbere zohladniť aj tento faktor. Môžet mať ideálne herné PC, WorkStation PC alebo Office PC.

Výhody:

- presné prispôsobenie PC vaším požiadavkam

- kvalitnejšie komponenty ako v hotových "značkových" počítačoch

- možnosť ľubovoľnej modifikácie PC bez porušenia záruky (žiadna záručná plomba na skrinke)

- konzultácia, vyskladanie, inštalácia a záťažové testy v cene služby

- akciová cena na komponenty (bezplatná cenová ponuka na predajni alebo mailom)

- v prípade problémov s PC technická podpora na predajni

- zvýhodnené ceny pre servis u nás vyskladaného PC

- viac info mailom alebo tel. kontakt 0914 251 400 alebo na predajni

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

  • Kód produktu: PC-megacomp-1
  • Dostupnosť: Skladom
  • 99.00€
  • Bez DPH: 82.50€

Dostupné možnosti