Skladané PC v MegaComputer konfigurátorSkladané PC v MegaComputer konfigurátor
  • 1.00€
  • Bez DPH: 0.83€

Skladané PC v MegaComputer konfigurátor

Skladané PC v MegaComputer konfigurátor

image

Herný, Workstation alebo PC do kancelárie

Široký výber a zdokumentovaný výkon komponentov vám umožňuje vybrať si ten správny počítač v najlepšom pomere cena/výkon/kvalita. Či už potrebujete strihať video, upravovať fotky, pracovať v CAD alebo hrať tie najnáročnejšie hry v 4K rozlíšení dokážeme splniť vaše požiadavky.

 

image

Overené komponenty

Všetky komponenty ktoré máme v konfigurátore sú ocenené recenziami a vybraté ako tie najlepšie z daných kategórií. Informácie zo zahraničných testov overené vlastnými testami vám dávajú istotu že vždy vyberáte to najlepšie za danú cenu.

 

image

Budúca rozšíritelnosť

Každý počítač vyrobený u nás je možné v budúcnosti rozšíriť. Nestane sa vám tak že grafickú kartu neviete kvôli napájaciemu zdroju rozšíriť alebo základná doska nepodporuje vyššiu verziu procesoru prípadne má len 2 sloty na pamäť RAM.

 

image

Optimalizácia a záťažové testy

Po kompletnom zložení počítača, nastavujeme BIOS na optimálne hodnoty, regulujeme krivky chladenia, nahrávame najnovšie ovládače a nakoniec celý počítač testujeme náročnými záťažovým testami. Vďaka tomu máte istotu že váš počítač bude okamžite pripravený na prevádzku.

 

image

Individuálny prístup

Každý počítač je pre nás zákazková výroba a preto ponúkame aj bezplatnú konzultáciu pri výbere komponentov a analýzu používaného softvéru. Každá aplikácia dokáže benefitovať z rôznych komponentov PC. Niekedy je potrebná výkonná grafická karta pre GPU výpočty a CPU len pomáha, inokedy je to práve procesor s čo najväčším počtom jadier ktorý dokáže skrátiť čas potrebný na dokončenie projektu.

 

image

AMD alebo Intel alebo Nvidia

Pri našej práci nepodliehame emóciám a sme fanušíci všetkých troch značiek najväčších výrobcov procesorov a grafických kariet. Preto radi dokazujeme výkon číslami v testoch, ktoré nájdete spriemerované pri každom procesore a grafickej karte. Každá značka má svoj výhodnejší a menej výhodný procesor. Ucelené informácie čerpané z viacerých zdrojov a vlastných testov vám pomôžu pri výbere.

 

image

Záruka 30 mesiacov

Veríme že naše počítače sú spoľahlivé čoho dôkazom je až 30-mesačná záruka ktorá platí aj pre firmy. V prípade problémov s PC sa poruchu pokúšame odstrániť na diaľku kvalifikovaným servisným technikom. Ak je to potrebné požítač si zvezieme kuriérom.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Základná doska - určuje množstvo portov, kvalitu a stabilitu počítača a možnosti rozšírenia. Akýkoľvek chipset poskytuje približne rovnaký výkon. V ponukáme vždy rôzne úrovne základných dosiek a vždy vyberáme to najlepšie z najlepšieho, výber tak máte zjednodušený. V prípade nedostupnosti niektorej z dosiek vyberáme alternatívu. Po vašom nakonfigurovaní preveríme či je zákl. doska dostatočná pre kombináciu s vybraným procesorom. Napríklad K-procesory od Intelu je vhodnejšie skombinovať s Z390 doskou a procesory Ryzen 7 , 9 s X570 doskou.

Intel - Socket 1151 - ponúka podporu pre procesory Pentium, Core i3 , i5 , i7 , i9 , podpora PCI-Express 3.0

AMD - Socket AM4 - ponúka podporu pre procesory Ryzen 3 , 5 , 7 , 9 , podpora PCI-Express 4.0 (pri X570 chipsete)

AMD - HEDT - Socket TRX40 - ponúka podporu pre procesory Threadripper, podpora 4-kanálového zapojenia RAM, viac liniek PCI-Express 4.0

Procesor - dôležitý je celkový výkon ktorý je možné vyjadriť viacerými spôsobmi. V našej tabulke nájdete vyplyv výkonu CPU na hry a tiež výkon v pracovných činnostiach. Myslíme že pre väčšinu používateľov je zbytočné porovnávať CPU na základe jadier , frekvencii a cache pamäte.

Pentium / Athlon - vhodný pre kancelárske a multimediálne PC

Intel Core i3 / Ryzen 3200G - vhodný aj pre hranie a široké spektrum aplikácii na úpravu fotiek , videa, grafiky

Intel Core i5 / Ryzen 5 - vhodný pre náročné hry, komplexné výpočtové úlohy, Photoshop, Corel Draw, Vegas, CAD, Streaming

Intel Core i7 / Ryzen 7/ Core i9 / Ryzen 9 - prináša výhodu hlavne pre ľudí ktorí potrebujú znížiť čas renderovania alebo výpočtu nejakej úlohy.  Prínos pre hry je minimálny avšak v prípade nahrávania a streamingu môže íst o rozumnú voľbu. Tieto procesory sú tiež populárne pre ArchiCAD , CATIA , SolidWorks , AutoCad , Adobe Premiere a pod.

AMD Threadripper - určené pre profesionálov , vysoký počet jadier pre minimalizáciu výpočtového času.

Grafická karta

    - Integrovaná v CPU - vhodná pre počítače kde sa nepredpokladá hranie hier a využívanie GPU výpočtov

    - GT1030 - karta vhodná pre počítače kde nie je integrovaná grafická karta a chceme základné HW urýchlovanie vykreslovania

    - GTX 1650 Super  - karta s najlepším pomerom cena/výkon , umožní hranie vo FullHD pri stredných až vysokých detailoch vhodná aj pre CAD

    - GTX 1660Ti - ponúka o 20% vyšší výkon, hranie v 1080p pri vyšších detailoch 

    - RTX2060/RX5700 - vhodná na 1080p Ultra nastavenia a 2K stredné až vysoké nastavenia

    - RTX 2070 , RX 5700 XT - vhodná na 2K/4K rozlíšenie pri vysokých nastaveniach

    - RTX 2080 / Ti - vhodná na 2K/4K rozlíšenie pri najvyšších nastaveniach

5. Napájací zdroj

Dôležitá komponenta počítača ktorá býva často nevhodne zvolená a podceňovaná.

Vieme Vám poradiť aký zdroj zvoliť. Na tejto stránke si viete prípadne aj sami výpočítať aký napájací zdroj potrebujete. Odkaz na Kalkulačka napájacieho zdroja

Kvalitný a správne dimenzovaný zdroj má vplyv na dlhšiu životnosť PC, lepšiu stabilitu, nižšiu hlučnosť, lepšie pretaktovanie, nižšiu spotrebu, lepšiu ochranu pri výpadkoch a prepätiach v sieti, nižšie rušenie vo zvuku. Napájací zdroj sa nedá vyberať  len podľa parametrov. Parametre často ani zdaľeka nezodpovedajú skutočným parametrom zdroja. Výber je teda potrebné zúžiť na produkty ktoré boli odborne testované a dosiahli aspoň úroveň na ktorej dostali nejaké hodnotenie. My sme za Vás už tento výber uskutočnili a našli niekoľko zdrojov ktoré sa nebojíme do počítača namontovať. Corsair RMX - Práve tieto zdroje sú v kategóriach Tier 1-3 takže splnia všetky očakávania používateľov. Lepšie je zvoliť o 100W-200W silnejší zdroj kvôli tomu aby nepracoval na svojom limite a neprehrieval sa a nebol hlučný. Treba tiež myslieť na prípadný Upgrade zostavy a mať určitú rezervu. Ďalším dôležitým faktorom je certifikácia 80 Plus (White, Bronze, Silver, Gold, Platinum) ktorá určuje aká je účinnosť zdroja t.j. aké su straty pri konverzii z 230V na jednosmerné napätia 12V a 5V. So stratami súvisí aj zahrievanie sa zdroja. Napr. séria RMX funguje pasívne do 40% záťaže a až potom spustí ventilátor a lineárne zvyšuje otáčky v závislosti od záťaže/teploty. 

  • Kód produktu: PC-megacomp-1
  • Dostupnosť: Skladom
  • 1.00€
  • Bez DPH: 0.83€

Dostupné možnosti